Dezerty, Inšpirácie, Koláče, Recepty, vegetariánske

Mini bábovečky s vôňou citróna. Mňamka úžasná.

Čo je malé to je zlaté. S týmito zlatými bábovečkami budete mať úspech. Suroviny sú na 4 minibábovky s priemerom formy cca 8cm.

Suroviny

vajíčko – 3 ks,
hladká múka – 150 gramov,
práškový cukor – 150 gramov,
vanilkový cukor – 1 balíček,
olej – 0,75 dcl,
vlažná voda -0,75 dcl,
prášok do pečiva – 1/2,
citrónová kôra z 1 citróna

Ozdobovanie
práškový cukor,
čokoláda,
rôzne cukríkové dekorácie

Postup

Pre tých, ktorým sa chce šľahať zvlášť sneh z bielkov, nech sa páči, môžete, no mne sa nie že nechcelo, ale – hups, až keď som rozbila všetky vajíčka do misy s práškovým cukrom, tak mi došlo, že som mala oddeliť žĺtka od bielkov 😀 . Nevadí, povedala som si, že mojim bábovkám to neuškodí. A veru, nie je cítiť nijaký rozdiel. Takže… Práškový cukor som v miske vymiešala spolu s vajíčkami (celými 😀 ), do ktorých som ďalej pridala múku, kypriaci prášok, vanilkový cukor, olej a vlažnú vodu. Pre osvieženie a krásnu vôňu báboviek, som do nich pridala aj najemno nastrúhanú citrónovú kôru. Všetko som dôkladne vymiešala. Formičky som jemne potrela olejom pomocou pierka a vysypala som ich kúskami rozdrveného sušeného kokosu. Do formičiek som naliala do 3/4 ich výšky cesto. Z daného množstva mi vyšli 4 mini bábovečky o priemere 8 cm a minula som všetkú zmes.

Rúru som predhriala na cca tých 180 stupňov a následne som do nej vložila formičky, ktoré som mala uložené na plechu, pre lepšiu manipuláciu s nimi (nech ich nemusím po jednom vyberať). Bábovečky sa piekli cca 30 minút. Rúra mi akosi divne pečie, takže niektoré sa zdajú byť bledšie ako druhé, ale upečené sú všetky! 😀 . Po upečení necháme troška vychladnúť, následne ich vyklopíme na tácku, či tanier… …a dozdobíme si ich podľa vlastnej fantázie. Keďže som si nedávano kúpila zdobenie na cupcakes, ktoré som ešte nerobila 😀 tak som ho využila aspoň takto…

Dve bábovečky som posypala práškovým cukrom a ozdobila trblietavým perom (nebojte sa, je to jedlé 😀 ).
Ďalšie dve som ako-tak pofŕkala roztopenou čokoládou a ozdobila hviezdičkami a motýlikmi.
Zdroj/http://veselapanvicka.sk/autorka/Simonka

You Might Also Like