Bezlepková diéta, Diétne jedlo, Inšpirácie, Raňajky, Recepty, Zdravie

Otova chlapská dobrota k pivu z piva

Túto chuťovečku sme objavili náhodou. Odvtedy sa už naše posedenia pri pive a kartách bez nej nezaobídu. Stále tá istá a predsa zakaždým iná.

Suroviny

Juhočeský syreček 4 balenia
svetlé pivo 100 ml
cibuľa-stredná 3 ks
chilli papričky 1 x červená, 1 x zelená a 1 x žltá
cesnak 5 strúčkov
maslo 100 g
celá rasca podľa chuti
soľ,čierne korenie ml.

Postup

Cibuľu olúpeme spoločne s cesnakom, nasekáme a následne rozmixujeme alebo rozotrieme na hustejšie kašu. Túto zmes vložíme do misy a zalejeme pivom.

Zrejúce syry nakrájame na malé kocky alebo nastrúhame a pridáme spolu so zmäknutým maslom do misy k cibuľovo-cesnakovo-pivnému základu. Všetko dobre premiešame a ešte zľahka za pomocou ponorného mixéra zjemníme (podľa našej potreby a chuti).

Očistíme si tri farebné varianty chilli papričiek, zbavíme ich semienok a nakrájame na veľmi jemné kocky. Všetko potom pridáme do rozmixovanej zmesi a dobre premiešame. Podľa chuti a potreby osolíme, okoreníme a bohato posypeme rascou.

Vzniknutú „chlapskú dobrotu“ naplníme asi zo ¾ do menších pohárov s uzáverom a necháme najlepšie dva dni uležať v teple.

Následne premiestnime na chladné miesto a konzumujeme po odchode zvyšku rodiny mimo domova v úplnom pokoji, jedine tak si môžeme túto dobrotu „chlapsky“ vychutnať bez narážok typu … „čo že to tu tak smrdí“.
http://www.poslirecept.cz/varime-express/varime-express/chlapska-dobrota Otto Plášek, Brno

You Might Also Like