Diétne jedlo, Dobré rady, Inšpirácie, Zdravie

Zbavte sa sezónnych depresií a hypovitaminóz, dajte zbohom stresu a únave.

A je to tu. Koniec apríla – začiatok mája – v tomto období už môžete zbierať svoju prvú úrodu. Vlastné čerstvé a voňavé bylinky a vňate teraz môžete mať na stole denne.  Skryté vlastnosti jarných bylín. Vláknina, vitamíny, antioxidanty – kde sa nachádza toho najviac?

Kôpor

Kôpor obsahuje 8 vitamínov (C, B1, B2, P, PP, A, B9), 5 minerálov (železo, draslík, horčík, vápnik, fosfor). Kôpor má ešte ďalší pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Odstráňuje nadúvanie a upravuje zažívanie. Zvyšuje chuť do jedla, a tým prispieva k normalizácii metabolizmu .


Odvar zo semien podporuje tvorbu mlieka v čase dojčenia a je tiež pomáha pri hypertenzii, kardiovaskulárnych ochoreniach, ochorenia obličiek, a žlčových ciest. Odvar z bylín vo forme pleťovej vody pomáha s celým radom zápalových ochorení oka.

Petržlen

Táto vňať nielen obohatí pokrm skvelou chuťou, ale tiež poskytuje vyvážený komplex vitamínov a minerálov. Obsahuje vitamíny C, E, A, B. Minerálne látky selén, železo, fosfor. Ale aj fluorid vápenatý a inulín.
Petržlen pomáha odstrániť prebytočnú vodu z tela. Toto je veľmi dôležité pri hypertenzii a ochorení obličiek. Z nespotrebovanej vňati si môžete vyrobiť báječnú pleťovú masku, ktorá zázračne omladí a vyčistí plet!

Šalát

Hlávkový šalát je povinný pre všetkych, ktorí trpia anémiou! Zdroj železa a kyseliny listovej. Šalát podporuje krvotvorbu, a znížuje hladinu cukru v krvi. Pozitívne vplýva na nervový systém. Vzhľadom k vysokému obsahu vlákniny napomáha tráveniu a je súčasťou mnohých diét.

Bazalka


Bazalka je úžasná bylina. Lekári rozlišujú jej antiseptické, protizápalové účinky a rýchlejšie hojenie rán. Bazalka je dobrý pomocník pri diéte, pretože pomáha spaľovať tuk . Je vhodná pri problémoch s trávením a spánkom. Dokonca nás chráni aj pred rakovinou!

Zeler


Zeler stopkatý – najlepšie jedlo pre tých, ktorí chcú schudnúť. Prejedzte sa do chudnutia. Pri trávení stopkatého zeleru telo vynaloží viac energie než získa. Jeho močopudné vlastnosti pomáhajú odstrániť prebytočnú vodu a toxíny z tela.

Čerstvé bylinky môžete pestovať aj v byte, priamo na okennom parapete alebo balkóne. Neobmedzený zdroj vitamínov, minerálov a živín. Vyzerá to elegantné a má to samé výhody. Vzduch je obohatený o esenciálne oleje a kyslík.


zdroj:/sovkusom.ru/poleznaya-zelen/

You Might Also Like