Dezerty, Inšpirácie, Recepty

Neskutočne hriešna banánová roláda v čokoládovom kabáte. Partia neodišla kým som im nedala recept, a nevyskúšali krém ešte raz.

Tento dezert sa mi naozaj vydaril. Príprava bola jednoduchá a samotné vychutnávanie báječné. Nič lepšie ku káve som nemala.

Suroviny

Krém
500 ml smotany na šľahanie,
150 g tmavej čokolády.

Cesto
4 vajíčka,
4 PL studenej vody,
štipka soli,
100 g kr. cukru,
100 g polohrubej múky,
25 g kukuričného škrobu,
1 ČL prášku do pečiva,
1 ČL kakaa,
4 veľké banány,
4-5 PL citrónovej šťavy,
práškový cukor na vysypanie utierky

Postup

Najskôr si pripravíme krém. Smotanu na šľahanie zahrejeme na ohni, avšak dbáme na to, aby sa nevarila! Teplú smotanu odstavíme z ohňa a dáme k nej čokoládu. Za stáleho miešania rozpustíme. Necháme úplne vychladnúť a následne mixérom vyšľaháme.

Trúbu si rozohrejeme na 200 stupňov. Pripravíme si formu na pečenie (30×38 cm) a vystelieme si ju papierom na pečenie.
Bielka si oddelíme od žĺtkov. Bielka so 4 PL studenej vody a soľou vyšľaháme na tuhý sneh. Žĺtka s cukrom vyšľaháme do peny. Pridáme múku zmiešanú s kukuričným škrobom a práškom do pečiva. Miešame dôkladne, aby sme nemali v ceste hrudky.

Následne bielka vmiešame do vyšľahaných žĺtkov a spojíme. 5 PL cesta si oddelíme a pridáme k ním kakao. Dôkladne premiešame. Biele cesto vylejeme do pripraveného plechu a lyžicou naň navrstvíme kakaové cesto. Vytvárame škvrny, ktoré nám pripomínajú mramor.

Pečieme cca 10 minút. Keď sa nám cesto upieklo, vyberieme ho z trúby a hneď preložíme na navlhčenú utierku, ktorú sme si vypred vysypali práškovým cukrom. Zrolujeme a necháme vychladnúť. Trvá to cca 1 hodinu.

Banány si očistíme a rozrežeme ich pozdĺžne na polovice, ktoré pokvapkáme citrónovou šťavou, aby nezhnedli. Keď máme cesto vychladnuté, navrstvíme naň čokoládový krém a naukladáme banány. Zrolujeme, jemne postláčame a necháme vychladiť v chladničke.
Nakrájame na rezy a podávame.

You Might Also Like