Dezerty, Koláče, Recepty

Kinder dezert s banánovým krémom

Trocha viac námahy,ale stojí za to…:)

Suroviny

bielka 10 ks
kryštálový cukor 10 PL
polohrubá múka 6 PL
olej 1 PL
vlašské orechy 500 g
Nutella 200 g

Krém

žĺtka 10 ks
kryštálový cukor 200 g
vanilkový pudig 2 balenie
hladká múka 5 PL
maslo 250 g
čokoláda 100 g
banány 3 ks
BB sušienky/tmavé i svetlé/ 300 g
maslo 100 g
smotana na šlahanie 200 ml
mlieko 1 L

Postup

Bielky s cukrom si vyšľaháme do peny a postupne pridávame múku s olejom. Na plech, ktorý sme si vystlali alobalom si navrstvíme nasekané vlašské orechy a navrstvíme vyšľahaný sneh z bielkov.
Takto pripravený plech si dáme do rúry, ktorý sme si vopred vyhriali na 180 stupňov a pečieme cca 25 minút. Upečené vyberieme a otočíme ho naopak. Na ešte horúci plát potrieme Nutelu a rovnomerne uhladíme.
Pripravíme si náplň. V miske si vymiešame žĺtky, pridáme múku, pudingový prášok a troška mlieka. Premiešame tak, aby sme nemali hrudky. Zvyšné mlieko si dáme na oheň a keď máme mlieko horúce, pridávame cukor a žĺtkovú zmes. Hmotu spojíme a uvaríme hustý krém. Hustú hmotu odstavíme a rozdelíme na 2 časti. Do jednej pridáme nalámanú čokoládu a na jemno nakrájané banány. Miešaním čokoládu rozpustíme. Keď máme hmoty chladné, pridáme do každej polovicu masla a mixérom vyšľaháme.
Keď nám koláč vychladol, navrstvíme žltý krém. Sušienky si nadrvíme zvlášť – tmavé do jednej misky a svetlé do druhej misky. Polejeme ich maslom rovnomerne a premiešame. Budeme z nich tvarovať rolky. Ukladáme na žltý krém. Utlačíme prstami a navrstvíme čokoládový krém. Na vrch vyšľaháme šľahačku a ozdobíme podľa seba. Necháme odstáť v chladničke minimálne 3 hodiny. Dobrú chuť!
/recepti.com/

You Might Also Like