Nezaradené

Pár tipov, ktoré vás naučia, ako sa zbaviť chemických látok v zelenine a ovocí. Starajte sa o svoje zdravie!

Všetko čerstvé ovocie a zelenina, ktoré sa nachádzajú v obchodoch, sú chemicky ošetrené. Pred konzumáciou je dôležité zbaviť sa čo najviac dusičnanov a pesticídov.  Tu je niekoľko tipov, ako na to.

Ako umyť a vyčistiť zeleninu a ovocie

Kapusta
Stačí odstrániť  najvrchnejšie listy a vyrezať hlúbik. Takto sa zbavíte väčšiny z dusičnanov obsiahnutých v tejto zelenine.

Zemiaky
V zemiakoch sa všetky dusičnany zhromažďujú pod šupkov a v semenách. Dobrá správa je že pri varení všetky prejdú do vody.

Cukety, uhorky, baklažán
Biouhorky majú jemné bylinné farby. V prípade že sú tmavo zelené, istotne sú dobre hnojené. Najprv ich musíte ošúpať a potom vyrežte stonkovú časť. Toto je najtoxickejšia časť na zelenine.

Hlávkový šalát, petržlen, kôpor a ďalšie byliny
Väčšina dusičnanov sa hromadí v listoch a stonkách. Zelené časti aktívne absorbujú dusičnany, takže – je najlepšie máčať ich po dobu jednej hodiny vo vode pred pridaním do jedla.

Paradajky
Nikdy nekupujte paradajky s oranžovo-červenou farbou. Biela dužina a hrubé žily – to je signál vysokého obsahu dusičnanov. Ak ste si už kúpili tieto paradajky, namočte ich po dobu 1 hodiny v studenej vode a potom nahrubo ošúpte.

Repa, mrkva a reďkovky
v tejto koreňovej zelenine je väčšina z dusičnanov obsiahnutá vo vňati a nadzemnej časti. Odrežte 1 cm hlavičky koreňa pred použitím. Nekupujte repy s krútenými listami.

Hrozno
Je postriekané fungicídmi. Hrozno musíte poriadne vydrhnúť, nielen opláchnuť.

Melón
Nikdy nekupujte polovicu melónu zabalenú vo fólii. Je to dobrá živná pôda pre baktérie a mikroorganizmy. Môžete stráviť malý test: Dajte dužinu na minútu do pohára s vodou.  V prípade, že sa farba vody zmenila a je číra – melón je dobrý. Keď je kalná – kúpte si iný melón.

Hrušky a jablká
Musíte ohmatať. Ak máte pocit, že sú lepkavé, boli postriekané kvôli dlhodobému skladovaniu. Šupku musíte ošúpať.

Väčšina „zlého“ ovocia a zeleniny sú z Holandska, Turecka, Izraela a Egypta. Faktom je, že majú zlú pôdu a ona jednoducho nemôže dať dobrú úrodu bez významného množstva hnojiva.

Buďte obzvlášť opatrní na výber ovocia a zeleniny pre svoje deti!
https://takprosto.cc/kak-izbavitsya-ot-himii-v-ovoshchah-i-fruktah/

You Might Also Like